Magunkról

A Zsolt Nándor Alapfokú Zene- és Művészeti Iskola Esztergom és környékének egyetlen alapfokú művészetoktatással foglalkozó intézménye, ahol több szakon folyik a növendékek zeneoktatása.

A zeneiskola igazgatója 2001-től kezdve  Udvardyné Pásztor Ágnes. 2004-ben az iskola ünnepélyes keretek között felvette az esztergomi születésű hegedűművész és zeneszerző Zsolt Nándor nevét. A zeneiskola szakmai fejlődésének a 2007. év fontos állomása volt, amikor az intézmény elnyerte a „Kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény” címet. Az iskola tanszakainak száma 2008-ban a népzene tanszak elindulásával tovább gyarapodott.

Napjainkban az intézmény közel 400 növendékkel büszkélkedhet, akiket 30 főből álló tantestület oktat. A hangversenyek, egyéb nagyszabású rendezvények helyszínéül az intézmény 120 férőhelyes földszinti hangversenyterme és kamaraterme szolgál. Csoportos oktatás 5tanteremben, egyéni hangszeres oktatás pedig 21 szaktanteremben folyik.